Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO)

Bij collectief particulier opdrachtgeverschap (CPO) zijn de toekomstige bewoners zelf de ontwikkelaar, samen als groep. Ze werken als opdrachtgever en nemen samen beslissingen over zaken zoals het ontwerp en de bouwmaterialen. Om dit soepel te laten verlopen gebeurt dit vaak met een externe professionele begeleider. Ook hypotheekverstrekkers willen vaak zien dat een CPO-project goed wordt begeleid door een professional, om de kans op problemen te verkleinen. De CPO’s in Ooststellingwerf mogen zelf een professionele begeleider kiezen.

Eigen wensen en lagere kosten

Het voordeel van CPO is dat de toekomstige bewoners hun woning kunnen afstemmen op hun eigen wensen, vaak tegen lagere kosten, omdat er geen projectontwikkelaar tussen zit. Het vraagt wel tijd en samenwerking, omdat de deelnemers veel keuzes samen moeten maken.

Gemeente Ooststellingwerf bepaalt per project of er woningen in CPO worden aangeboden. We geven dat bij die projecten aan.